Sākums / / Neauglības diagnostika un ārstēšana

Kļūt par mammu un tēti ir laime, taču ceļš uz laimi ne vienmēr ir viegls. Reizēm ir nepieciešams kāds, kas sniedz palīdzīgu roku, lai šis nozīmīgais dzīves lēmums varētu kļūt par īstenību.

Tieši ar tādu domu pirms vairāk nekā 20 gadiem tika radīta Northway klīnika. Šo gadu laikā esam palīdzējuši vairākiem simtiem pāru kļūt par vecākiem. Esam nemitīgi pilnveidojuši savas zināšanas un ārstniecības metodes, lai spētu palīdzēt pat vissarežģītākajās situācijās.

Neauglība tiek definēta kā reproduktīvā vecuma vīrieša un sievietes nespēja ieņemt bērniņu vismaz viena gada laikā, regulāri dzīvojot dzimumdzīvi bez kontracepcijas. Savukārt pārim, kurā sieviete sasniegusi 35 gadu vecumu, izvērtēt neauglības risku vajadzētu jau pēc sešiem mēnešiem, kad neiestājas grūtniecība.

Mūsdienu ārstēšanas metodes ļauj klīnikas ārstiem 2 mēnešu laikā noteikt neauglības iemeslus un piedāvāt visefektīvāko ārstēšanas metodi katrā individuālajā gadījumā (dažreiz var iztikt arī bez IVF).

Neauglības diagnostika un ārstēšana Northway klīnikā

Diagnostika

Jebkuras diagnostikas sākumā tiek veikta rūpīga informācijas apzināšana par neauglīgā pāra slimības vēsturi un anamnēzes apkopošana pēc iegūtiem datiem. Tiek pētīts jautājums par abu partneru pārciestajām un, iespējams, pārmantotajām saslimšanām, veiktajām ķirurģiskajām procedūrām. Pamatojoties uz iegūto informāciju, tiek izstrādāta vispārējā ārstēšanas stratēģija.


Partneriem tiek noteikti:

Nepieciešamības gadījumā tiek veikta diagnostiskā histeroskopija un fertiloskopija, kas ļauj konstatēt iespējamās dzemdes un olnīcu īpatnības, kuras nav saskatāmas USG izmeklēšānas laikā. Minēto manipulāciju laikā iespējams veikt biopsiju – iegūt un nosūtīt histoloģiskai, bakterioloģiskai un virusoloģiskai izmeklēšanai audu paraugus, novērst dažādas patoloģijas, kuras var kalpot par neauglības iemeslu.

Ārstēšana

Otrajā ārstēšanas etapā iepriekš iegūtie izmeklēšanas dati sniedz iespēju pielietot piemērotāko medikamentozo un, iespējams, ķirurģisko ārstēšanu.

Neauglības medikamentoza ārstēšanas gadījumā ar medikamentu palīdzību izdodas novērst auglības traucējuma iemeslu, piemēram, stimulēt ovulāciju, izārstēt infekcijas saslimšanas u.c.

Neauglības ārstēšanā var būt arī ķirurģiska pieeja, kurā, piemēram, operācijas laikā izdodas atklāt un likvidēt auglības traucējuma iemeslu.

Mūsu rīcībā ir pašas modernākās ārstēšanas metodes un medicīnas tehnoloģijas! Tas ļauj piedāvāt pacientiem efektīvāko individuālo risinājumu. Dažkārt pēc atbilstoša ārstēšanas procesa izdodas ieaicināt bērniņu savā dzīvē dabīgā ceļā, pat nepielietojot medicīnisko apaugļošanu.

Ekstrakorporālā apaugļošana

Ja tomēr gadījums prasa medicīniskas apaugļošanas veikšanu, tad iesākas trešais etaps – sagatavošanās EKA procedūrai un tās veikšana. Turklāt katram pārim tie būs individuāli piemeklēti stimulācijas protokoli, ņemot vērā sievietes un vīrieša vecumu un pacientu izmeklējumu rezultātus. Northway klīnika piedāvā vairākus medicīniskas apaugļošanas veidus: IVF un ICSI procedūras, intrauterīnas inseminācijas (IUI) ar partnera vai donora spermu un dažādas donoru programmas.

Northway klīnikas speciālisti piedāvās vispiemērotāko un visefektīvāko metodi jebkurā no auglības traucējumu gadījumiem – pat pašos sarežģītākajos un šķietami bezcerīgajos.

Monitorings

Grūtniecība, kura iestājusies pēc medicīniskas apaugļošanas, prasa rūpīgu uzraudzību un ārstniecisko atbalstu, jo virknē gadījumu dabīgā organisma hormonu izstrāde būs apspiesta. Bieži vien pacientiem ir nepieciešama zāļu terapija arī līdztekus notiekošo imunoloģisko traucējumu dēļ. Grūtniecības norise tiek rūpīgi uzraudzīta, ievērojot visus iespējamos riskus.

Saglabāt un iznēsāt grūtniecību, gādīgā akušiera-ginekologa aprūpē un dzemdēt veselu bērnu – mūsu kopējais galvenais uzdevums.